„Mitologiczne Miasta” to opowieść o utraconych przyjemnościach. Tych zgubionych gdzieś w codzienności czy w trakcie dorastania. O tych, które mimo swojej prostoty i przyziemności – niedoświadczane – stają się czymś zmitologizowanym, nieuchwytnym. Istnieją gdzieś poza naszym zasięgiem. Odkładane na później, a doznawane tylko pozornie, bardziej fikcyjne niż rzeczywiste.
Mitologiczne Miasta to takie miejsca, w których moglibyśmy przeżywać chwile całym sobą, w pełni zmysłów, z dziecięcą wręcz wrażliwością, chłonąć je przez skórę z poczuciem bezbrzeżnego istnienia. Czy to możliwe? W utworze wysyłam słuchacza w poszukiwanie swoich własnych Mitologicznych Miast – mówi o utworze Edyta.
Do stworzenia klipu, Edyta zaangażowała swoich przyjaciół. W scenerii Wrocławskich krajobrazów starali się uchwycić w kadrze młodzieńcze przemijanie w wakacyjnej wolności, dojrzewających emocjach, wyzwalającej nudzie, magii dnia i nocy. To wszystko w świetle miasta – jego złocistych wschodów i zachodów słońca. I to wszystko by zapisać wspomnienie w momencie jego powstawania takim, jakie jest naprawdę.
Edyta jest wokalistką i autorką tekstów. Wraz z zespołem, na scenie muzycznej pojawiła się pod koniec 2016 roku z utworem „Sierpień”. Jest laureatką konkursu Skoda Auto Muzyka z ramienia Katarzyny Nosowskiej, która określiła wokalistkę słowami: “To jest głos pochodzący z zupełnie innej rzeczywistości. Edyta pojawia się z chłopakami, serwuje nam piosenkę o sierpniu i ja wierzę, że wszystko będzie dobrze.”
Do tej pory dzieliła scenę z takimi artystami jak np. Mikromusic, Smolik/KevFox, Grzegorz Turnau czy Buslav, a aktualnie znajduje się w półfinale Festiwalu Supportów. Twórczość Edyty Góreckiej to wypadkowa inspiracji, całego zespołu, brytyjską muzyką gitarową, przestrzenią islandzkich kompozycji i lekkością akustycznych brzmień.
Kluczową rolę w jej muzyce pełnią autorskie teksty, które natchnione literaturą i osobliwą obserwacją świata, wprowadzają w podwodno-oniryczny klimat. Świat tekstu to przestrzeń do marzycielsko-swoistego przedstawienia wyobrażeń o rzeczywistości wokół, własnych przemyśleń i historii jakie mają miejsce.
(fot. nadesłane)