Start z Koszalina wraca z ósmym zwycięstwem

start 69

Koszykarze TBV Startu Lublin wrócili na zwycięską ścieżkę. Po ostatniej porażce z MKS-em Dąbrowa Górnicza 3 stycznia pokonali na wyjeździe AZS Koszalin 89:85. To ich trzecia z rzędu wygrana na boisku rywala.

Pierwszą kwartę Start wygrał 24:22, ale do przerwy przegrywał 46:50. Po trzeciej odsłonie podopieczni trenera Dawida Dedka znów prowadzili 69:66, a w ostatnich 10 minutach nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa. Punkty dla lubelskiej drużyny zdobyli: Lewis 34, Washington 22, Mirković 13, Reynolds 8, Dutkiewicz 5, Gospodarek 3 oraz Ciechociński i Szymański po 2.

– Zwycięstwo nie przyszło łatwo – podkreślał na pomeczowej konferencji prasowej skrzydłowy lubelskiej drużyny, Marcin Dutkiewicz.

To ósme zwycięstwo TBV Startu w tym sezonie. W kolejnym meczu nasza drużyna zmierzy się w niedzielę również na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno.