/fot. materiał RL/
Na naszej antenie emitujemy rocznie około 300 reportaży. 300 opowieści o świecie, w którym przyzwoitość ściera się z nadużyciem; gdzie droga ku marzeniom nigdy nie jest łatwa i prosta. Dziesiątki ludzkich historii – zwyczajnych-niezwyczajnych bohaterów codzienności, którzy żyją „tu i teraz” lub już tylko we wspomnieniach. Które z nich przemawiają do Państwa najbardziej? Jakich historii powinno być na naszej antenie więcej?
Zapraszamy Państwa do udziału w plebiscycie na Reportaż Roku 2017.
Wzięcie udziału w naszej zabawie to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród. Wystarczy oddać swój głos na jeden z nominowanych reportaży i napisać krótkie, ale oryginalne uzasadnienie. Nagrodę główną stanowi voucher na biżuterię do salonu jubilerskiego o wartości 500 zł brutto oraz dyplom. Druga nagroda to kolacja i wejście do spa w hotelu Alter dla 2 osób. Natomiast trzecia – to voucher na sushi na kolację dla 2 osób. Ponadto autorom 10 najlepszych uzasadnień wręczymy premierowe wydawnictwo multimedialne z reportażami zatytułowane „Miasto do opowiadania”.
Na Państwa głosy z krótkim uzasadnieniem czekamy do 1 stycznia 2018 roku pod adresami (do wyboru):
– e-mailowym – reportaz@radio-lublin.pl,
– pocztowym – Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2, 20-030 Lublin.
ZOBACZ REGULAMIN PLEBISCYTU NA NAJLEPSZY PREMIEROWY REPORTAŻ 2017 ROKU
AUDYCJE NOMINOWANE W PLEBISCYCIE NA REPORTAŻ ROKU 2017:
– „Kośminek” Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet (POSŁUCHAJ)
Kryminalne legendy i dziurawe bruki – czyli opowieść o miejscu nieznanym i niedocenianym.
(realizacja dźwięku: Piotr Król)
– „Listy z Ravensbrück” – Magdy Grydniewskiej (POSŁUCHAJ)
Lubelskie harcerki, przez ponad rok informowały świat o tym, co się dzieje w niemieckim obozie koncentracyjnym. To historia dopiero odkrywana.
(realizacja dźwięku: Piotr Wierzchoń)
– „Zasłuchany w filmie” – Moniki Hemperek (POSŁUCHAJ)
Jak powstaje dźwięk w filmie? – opowiada Marek Wronko, wybitny reżyser dźwięku, podczas pracy nad „Voltą”, najnowszym filmem Juliusza Machulskiego.
(realizacja dźwięku: Piotr Król)
– „Zbrodnia w Zakręconym Lesie” – Mariusza Kamińskiego (POSŁUCHAJ)
W czasie II wojny, w lesie w Karmanowicach w powiecie puławskim, Niemcy zamordowali grupę Żydów. Po latach poznajemy okoliczności tej tragedii.
(realizacja dźwięku: Mariusz Kamiński)
– „Łyżeczka Lusi” – Moniki Malec (POSŁUCHAJ)
Dobre uczynki zmieniają świat – o tym świadczy życie Zofii Modzelewskiej, której pośmiertnie przyznano medal „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”.
(realizacja dźwięku: Monika Malec)
– „Moje kaukaskie wesele” – Katarzyny Michalak (POSŁUCHAJ)
Świat rodzin oczekujących na przyznanie statusu uchodźcy w Polsce stał się jej światem. Opowieść o wolontariuszce Natalii Ciołek.
(realizacja dźwięku: Piotr Król)