Fantastyczny mecz lubelskich szczypiornistek!

perla 62

MKS Perła Lublin w meczu na szczycie ekstraklasy piłkarek ręcznych rozgromiła zajmujący trzecie miejsce w tabeli zespół Startu Elbląg 34:22.

Już pierwszej połowie lublinianki prowadziły 18:10. Przypomnijmy, że Start był jedyną drużyną, która w pierwszej rundzie ekstraklasy pokonała MKS Perłę Lublin.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Kristina Repelewska. – Cieszymy się z wielkiego stylu wygranej, ale to nie jest jeszcze mistrzostwo Polski, tylko kolejny krok w kierunku jego zdobycia.

– Jak dodała, nie czuje się wcale główną bohaterką spotkania. – Każda z nas zagrała dzisiaj bardzo dobre spotkanie. To drużynowość jest dla nas najważniejsza.

Kapitan lubelskiej drużyny Weronika Gawlik przyznała, że jej ekipie udało się zdominować rywalki już od pierwszych minut:

Najwięcej bramek dla MKS-u Perły Lublin zdobyły: Repelewska 8 oraz Nestsiaruk i Gęga po 5.

Lublinianki pewnie prowadzą w tabeli ekstraklasy i mają nad drużyną z Elbląga już 13 punktów przewagi.