Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018. Dzień czwarty

pjong 1

Łyżwiarstwo szybkie

Holenderka Ireen Wust triumfowała w rywalizacji panczenistek na dystansie 1500 metrów. Drugie miejsce, ze stratą 0,20 sek. zajęła Japonka Miho Takagi, a trzecie – rodaczka zwyciężczyni, wolniejsza od niej o 0,91 sek. Marrit Leenstra. Natalia Czerwonka była 9. (+3,50), Katarzyna Bachleda-Curuś – 13. (+4,16), a Luiza Złotkowska – 17. (+4,64).

Saneczkarstwo

Natalie Geisenberger prowadzi po dwóch ślizgach w rywalizacji saneczkarek w Pjongczangu. Niemka o 0,120 sek. wyprzedza swoją rodaczkę Dajanę Eitberger oraz o 0,191 sek. Kanadyjkę Alex Gough. Ewa Kuls-Kusyk jest 22. ze stratą 1,516 sek., a Natalia Wojtuściszyn zajmuje 26. miejsce i traci 3,415 sek.
Pozostałe dwa ślizgi zaplanowano na wtorek.

Biathlon

Martin Fourcade wygrał biathlonowy bieg na dochodzenie na dystansie 12,5 km w Pjongczangu. Francuz wyprzedził o 12 sekund Szweda Sebastiana Samuelssona oraz o 15,1 sek. Niemca Benedikta Dolla. Wszyscy trzej zawodnicy popełnili po jednym błędzie na strzelnicy. Jedyny Polak w stawce – Grzegorz Guzik – spudłował sześciokrotnie i zajął 56. miejsce ze stratą 6:15,6. Przyznał jednak, że dla niego sam udział w biegu na dochodzenie jest sukcesem.

Biathlon

Laura Dahlmeier wygrała biathlonowy bieg na dochodzenie na dystansie 10 km. Niemka popełniła jeden błąd na strzelnicy i o 29,4 sek. wyprzedziła reprezentującą Słowację Anastazję Kuzminę (4 błędy) oraz o 29,6 sek. Francuzkę Anais Bescond (1 błąd). To drugie złoto Dahlmeier podczas tegorocznych igrzysk, wcześniej triumfowała w sprincie. Najlepsza z Polek – Weronika Nowakowska – dwukrotnie pudłowała i zajęła 30. miejsce ze stratą 3:10,9. Krystyna Guzik była 36. (+3:49, 1 błąd), Monika Hojnisz – 43. (+4:30,3, 4 błędy), a Magdalena Gwizdoń – 49. (+5:31,7, 5 błędów).

Slalom gigant

Silny wiatr uniemożliwił przeprowadzenie alpejskiego slalomu giganta kobiet. Organizatorzy zdecydowali o przełożeniu tej konkurencji na czwartek. Taka sama sytuacja miała miejsce w niedzielę ze zjazdem mężczyzn, który miał zainaugurować zmagania alpejczyków w Korei Południowej. Ta konkurencja także ma być rozegrana w czwartek. Czwartkowy pierwszy zjazd slalomu giganta kobiet ma rozpocząć się o godz. 1.30 w nocy polskiego czasu, a drugi o 5.15 nad ranem. Zjazd mężczyzn zaplanowano na godz. 3.00. W rywalizacji pań wystąpi m.in. Maryna Gąsienica-Daniel, a wśród panów zaprezentuje się Michał Kłusak.

Snowboard

Amerykanka Jamie Anderson obroniła w Pjongczangu tytuł mistrzyni olimpijskiej w snowboardowej konkurencji slopestyle. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Laurie Blouin, a trzecie Enni Rukajarvi z Finlandii. Polki nie startowały.