Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018. Dzień siódmy

rio 1585797 960 720

Niemcy na czele klasyfikacji medalowej

Reprezentacja Niemiec utrzymała prowadzenie w klasyfikacji medalowej zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Po siedmiu dniach rywalizacji liderzy mają na koncie 9 złotych medali, 2 srebrne i 4 brązowe. Drugie miejsce zajmują Norwegowie (6 złotych, 7 srebrnych, 4 brązowe), a trzecie – Holendrzy (po 5 złotych i srebrnych, 2 brązowe). Polacy nie stali dotychczas na podium.

Saneczkarstwo

Niemiecka saneczkarska sztafeta mieszana zdobyła złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Drugie miejsce zajęli Kanadyjczycy, a trzecie Austriacy. Polacy w składzie Ewa Kuls-Kusyk, Maciej Kurowski oraz Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski uplasowali się na 8. pozycji.

Łyżwiarstwo szybkie

Reprezentujący Kanadę Ted-Jan Bloemen wygrał w Pjongczngu olimpijską rywalizację panczenistów na dystansie 10 000 m. Drugie miejsce zajął Holender Jorrit Bergsma, a trzecie Włoch Nicola Tumolero.
Pochodzący z Holandii Bloemen ściga się w kanadyjskich barwach od 2014 roku. W Korei Południowej zdobył już srebrny medal na 5000 m. Polacy nie startowali.

Biathlon

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał w Pjongczangu biathlonowy bieg indywidualny na dystansie 20 km i został mistrzem olimpijskim. Zwycięzca miał dwie karne minuty za dwa pudła na strzelnicy. Drugie miejsce zajął Słoweniec Jakov Fak, a trzecie Austriak Dominik Landertinger. Obaj byli bezbłędni w strzelaniu. Broniący tytułu Francuz Martin Fourcade był piąty, zaprzepaścił szansę na zwycięstwo na ostatnim strzelaniu, gdzie miał dwa niecelne strzały. Grzegorz Guzik zajął 33., a Andrzej Nędza-Kubiniec 79. miejsce.

Biathlon

Monika Hojnisz zajęła 6. miejsce w biathlonowym biegu indywidualnym na dystansie 15 km na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Zwyciężyła Szwedka Hanna Oeberg. Druga była Słowaczka Anastasiya Kuzmina, a trzecia Niemka Laura Dahlmeier. Weronika Nowakowska zajęła 21., Krystyna Guzik 52., a Magdalena Gwizdoń 83. miejsce.

Biegi narciarskie

Norweżka Ragnhild Haga wygrała bieg narciarski techniką dowolną na 10 km na igrzyskach olimpijskich w Pjongaczngu. Drugie miejsce zajęła Szwedka Charlotte Kalla, a trzecie rodaczka zwyciężczyni Marit Bjoergen i Finka Krista Parmakoski. Sylwia Jaśkowiec była 24., Ewelina Marcisz 42., a Martyna Galewicz 64. Dla Bjoergen to drugi w Korei i dwunasty w karierze olimpijski medal. W Pjongczangu Norweżka wcześniej zdobyła srebro w biegu łączonym. Kalla także ma już dwa krążki na tegorocznych igrzyskach – wygrała bieg łączony, a łącznie ma już siedem medali olimpijskich.

Narciarstwo alpejskie

Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała alpejski slalom gigant na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczngu. Srebrny medal wywalczyła Norweżka Ragnhild Mowinckel, a brązowy Włoszka Federica Brignone. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 27. miejsce.

Norweg Aksel Lund Svindal wygrał alpejski zjazd na rozgrywanych w Pjongczangu zimowych igrzyskach olimpijskich. Drugie miejsce zajął jego rodak Kjetil Jansrud, a trzecie Szwajcar Beat Feuz. Michał Kłusak ukończył rywalizację na 42. pozycji.