Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018. Dzień szesnasty

olympiad 260781 960 720

Curling

Reprezentantki Japonii wygrały z Brytyjkami 5:3 w meczu o brązowy medal olimpijskiego turnieju kobiet w curlingu w Pjongczangu. W niedzielę w finale Szwedki rywalizować będą z Koreankami z Południa.

Łyżwiarstwo szybkie

Konrad Niedźwiedzki nie awansował do finału łyżwiarskiego biegu ze startu wspólnego. Polak zajął 10. miejsce w swoim półfinale. Był to ostatni olimpijski start w karierze Niedźwiedzkiego.

Bobsleje

Startująca pod flagą olimpijską rosyjska bobsleistka Nadieżda Siergiejewa została wykluczona z igrzysk w Pjongczangu za stosowanie dopingu. W jej organizmie wykryto trimetazydynę, która stosowana jest w leczeniu kardiologicznym. Siergiejewa i Julia Biełomiestnych zajęły 12. miejsce w dwójkach.

Curling

Amerykanie zdobyli złoty medal w curlingu. W finale pokonali Szwedów 10:7. W piątkowym meczu o brąz Szwajcarzy wygrali z Kanadyjczykami 7:5.

Biegi narciarskie

Iivo Niskanen zdobył złoty medal w biegu narciarskim na 50 km techniką klasyczną. Po srebro sięgnął startujący pod flagą olimpijską Rosjanin Aleksandr Bolszunow, wolniejszy od Fina o 18,7 sek., a po brąz inny zawodnik z Rosji – Andriej Larkow, który stracił 2 minuty i 37,5 sek. Polacy nie startowali.

Snowboard

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału snowboardowego slalomu giganta równoległego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Król przegrała ze Szwajcarką Julie Zogg o 0,70 s, a Kwiatkowski uległ Francuzowi Sylvainowi Dufourowi o 0,10 s. W eliminacjach odpadły Weronika Biela i Karolina Sztokfisz.

Narciarstwo alpejskie

Szwajcarscy narciarze alpejscy – Denise Feierabend, Wendy Holdener, Luca Aerni, Daniel Yule i Ramon Zenhaeusern – zdobyli złoty medal w rywalizacji drużynowej podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. W finale Szwajcarzy wygrali z Austriakami (Stephanie Brunner, Katharina Gallhuber, Katharina Liensberger, Manuel Feller, Michael Matt, Marco Schwarz) 3:1. Brąz wywalczyli Norwegowie (Nina Haver-Loeseth, Kristin Lysdahl, Maren Skjoeld, Sebastian Foss-Solevaag, Leif Kristian Nestvold-Haugen, Jonathan Nordbotten).Polacy nie startowali.

Snowboard

Sebastien Toutant zdobył złoty medal w snowboardowej konkurencji big air. Kanadyjczyk był lepszy od Amerykanina Kyle’a Macka oraz Brytyjczyka Billy’ego Morgana. Polacy nie startowali.