Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018. Dzień szósty

bobsled 643397 960 720

Łyżwiarstwo szybkie

Holenderska panczenistka Jorien Ter Mors zdobyła złoty medal w biegu na 1000 metrów podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Ter Mors, dla której to trzecie olimpijskie złoto w karierze, ustanowiła nowy rekord igrzysk na tym dystansie – 1.13,56. Drugie miejsce zajęła Japonka Miho Takagi (+0,42 s), a trzecie Amerykanka Brittany Bowe (+0,80 s). Natalia Czerwonka zajęła 12. miejsce (+2,21 s), a Karolina Bosiek była 29. (+4,97 s).

Kombinacja norweska

Eric Frentzel drugi raz z rzędu został mistrzem olimpijskim w kombinacji norweskiej. Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu Niemiec zajmował piąte miejsce po skokach na normalnym obiekcie i był najlepszy w biegu na 10 km. Drugie miejsce ze stratą 4,8 s zajął Japończyk Akito Watabe, a trzecie Austriak Lukas Klapfer, który stracił do zwycięzcy 18,1 s. Najlepszy z Polaków Paweł Słowiok został sklasyfikowany na 22. pozycji (+2.35,2). Szczepan Kupczak był 39. (+4.11,2), Adam Cieślar 42. (+4.47,3), a Wojciech Marusarz – 47. (+6.36,1). Na 20 lutego zaplanowana jest druga z konkurencji – konkurs na dużej skoczni i bieg na 10 km. Dwa dni później odbędzie się rywalizacja drużynowa.

Biathlon

Silne podmuchy wiatru uniemożliwiły start kobiet w indywidualnym biegu na 15 kilometrów w biathlonie na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Bieg miał się rozpocząć o godzinie 12:05 czasu polskiego, ale organizatorzy postanowili przenieść go na czwartek o 9:15 polskiego czasu. Reprezentantkami Polski w biegu na 15 km są: Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska.

Narciarstwo alpejskie

Wiatr uniemożliwił rozegranie narciarskiego slalomu kobiet na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Zawody zostały przełożone na piątek. Slalom miał się rozpocząć o godzinie 2:15 czasu polskiego, ale z powodu silnych podmuchów wiatru organizatorzy postanowili przenieść go na piątek. Wtedy też w supergigancie rywalizować mają mężczyźni. Jedyną reprezentantką Polski w slalomie jest Maryna Gąsienica-Daniel.

Slalom jest trzecią przełożoną konkurencją narciarstwa alpejskiego. Wcześniej organizatorzy, również z powodu wiatru, przenieśli zjazd alpejczyków i kobiecy slalom gigant. Te konkurencje mają odbyć się w czwartek.

Snowboard

Shaun White mistrzem olimpijskim w snowboardowej konkurencji halfpipe. Jest to trzeci złoty medal olimpijski 31-letniego Amerykanina. White w trzecim przejeździe zdobył 97,75 punktów. Srebrny medal wywalczył Japończyk Ayumu Hirano (95,25 pkt). Brąz trafił do Australijczyka Scotty’ego Jamesa (92 pkt).
W tej konkurencji nie startowali Polacy.