Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018. Dzień trzeci

blue 81849 960 720 2

Saneczkarstwo

Austriak David Gleirscher został mistrzem olimpijskim w konkurencji jedynek saneczkarskich na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Drugie miejsce zajął Amerykanin Chris Mazdzer, a trzecie Niemiec Johannes Ludwig. W finałowym wyścigu szansę na trzeci z rzędu tytuł zaprzepaścił Niemiec Felix Loch. Po zwycięstwach w Vancouver (2010) i Soczi (2014) był faworytem do tytułu w Pjongczangu. W decydującym, czwartym ślizgu popełnił błąd, który kosztował go nie tylko złoto, ale i miejsce na podium. Ostatecznie zajął piątą pozycję. Na 19. miejscu rywalizację zakończył Maciej Kurowski, a na 27. Mateusz Sochowicz.

Biathlon

Niemiec Arnd Peiffer został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w biathlonowym biegu sprinterskim na dystansie 10 km. Srebrny medal wywalczył Czech Michal Krcmar, a brązowy Włoch Dominik Windisch. Zwycięzca i srebrny medalista byli bezbłędni na strzelnicy. Windisch miał jeden niecelny strzał. Grzegorz Guzik zajął 59., a Andrzej Nędza-Kubiniec 67. miejsce.

Łyżwiarstwo szybkie

Panczenista Sven Kramer trzeci raz z rzędu został mistrzem olimpijskim w biegu na 5000 metrów. Podczas zimowych igrzysk w Pjongczangu Holender pobił rekord olimpijski, uzyskując czas 6.09,76. Srebro zdobył reprezentujący Kanadę Ted-Jan Bloemen, a brąz Norweg Sverre Lunde Pedersen. Sven Kramer zwyciężał na tym dystansie także w Vancouver (2010) i Soczi (2014). W sumie ma już osiem medali olimpijskich, w tym cztery złote. Jedyny Polak – Adrian Wielgat – stracił do zwycięzcy 21,95 sekundy i został sklasyfikowany na ostatnim, 22. miejscu.

Biegi narciarskie

Norwescy biegacze narciarscy zdominowali bieg łączony (15 km techniką klasyczną + 15 km techniką dowolną) podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Złoto zdobył Simen Hegstad Krueger, a podium uzupełnili Martin Johnsrud Sundby i Hans Christer Holund. Jedyny reprezentant Polski – Dominik Bury – zajął 52. miejsce.

Snowboard

Amerykanin Redmond Gerard został mistrzem olimpijskim w snowboardowej konkurencji slopestyle podczas zimowych igrzysk w Pjongczangu. 17-latek wyprzedził Kanadyjczyków Maxa Parrota i brązowego medalistę z Soczi Marka McMorrisa. Polacy nie startowali.