Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018. Dzień trzynasty

igrzyska 1

Biegi narciarskie

Biegaczki narciarskie Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zajęły 7. miejscu w sprincie drużynowym na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Zwyciężyły Amerykanki Kikkan Randall i Jessica Diggins. Drugie miejsce zajęły Szwedki Charlotte Kalla i Stina Nilsson, a trzecie Norweżki Marit Bjoergen i Maiken Caspersen Falla. Bjoergen ma już w dorobku 14 medali olimpijskich, o jeden więcej od swojego rodaka biathlonisty Ole Einara Bjoerndalena.

Biegi sprinterskie kobiet

Biegaczki narciarskie Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zajęły 7. miejscu w sprincie drużynowym. Zwyciężyły Amerykanki Kikkan Randall i Jessica Diggins. Drugie miejsce zajęły Szwedki Charlotte Kalla i Stina Nilsson, a trzecie Norweżki Marit Bjoergen i Maiken Caspersen Falla.

Biegi sprinterskie mężczyzn

Polska męska drużyna w składzie Dominik Bury i Maciej Staręga nie awansowała do finału biegu sprinterskiego techniką dowolną na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Polacy w drugim półfinale zajęli siódme miejsce i odpadli z rywalizacji.

Narciarstwo alpejskie

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 24. miejsce w alpejskim zjeździe na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Zwyciężyła Włoszka Sofia Goggia, która uzyskała wynik 1 min. 39,22 sek. Drugie miejsce z czasem gorszym o 0,09 sekundy zajęła Norweżka Ragnhild Mowinckel, a trzecie Amerykanka Lindsey Vonn – 0,47 sek. straty. Gąsienica-Daniel była wolniejsza o 4,08 sek od Włoszki.