04.03.2018 „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa”

01 220

„OBRAZ-OBIEKT”, to tytuł wystawy otwartej niedawno w Galerii 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie. Prezentowanych jest 80 obiektów, które wyszły spod ręki 36 autorów. Prace pochodzą z lat 1968-2018. W „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” o ekspozycji opowie kuratorka, Jagoda Barczyńska, a także trzech jej uczestników: Jakub Ciężki, Piotr Korol i Tomasz Zawadzki.

Bogusław Wróblewski, redaktor naczelny kwartalnika Akcent zaprosi na premierę najnowszego, pierwszego w tym roku numeru pisma. Odbędzie się ona w Studiu im. Zbigniewa Stepka w Radiu Lublin we wtorek, 6 marca o godz. 18.00.

Marek Andrzejewski wydał nową płytę. Nosi tytuł „Hasztagi” i zawiera piosenki, których premierowe wykonanie odbyło się ponad rok temu w studiu muzycznym Radia Lublin (program był zatytułowany „Lublinmania”). W Radiu Lublin także odbędzie się premiera płyty, na której oprócz autorskich piosenek Marka Andrzejewskiego znalazło się kilka napisanych przez innych twórców związanych z Lublinem. Marek Andrzejewski będzie gościem „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej”.

Georgij Erdeli wystąpi z recitalem fortepianowym 4 marca o 17 w Trybunale Koronnym w Lublinie. „Zapraszam wszystkich serdecznie na recital fortepianowy mojego studenta Georgija Erdeliego – pisze Piotr Selim. – Ten niezwykle utalentowany i bardzo wrażliwy pianista przyjechał z Ukrainy z Żytomierza. Obecnie jest studentem I roku Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.W jego wykonaniu usłyszymy niezwykle wymagający i przepiękny program. Będzie Fr. Chopin, L. van Beethoven ale także i Skriabin i Rachmaninow.” Piotr Selim pojawi się w studiu „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” na kilka godzin przed koncertem, żeby zaprosić na niego słuchaczy. Przyjdzie też Hanna Lewandowska, z którą porozmawiamy o koncertach w Kawiarni Hades – Szeroka (7 i 8 marca), podczas których Piotr Selim zaśpiewa wiele tekstów swojej ulubionej autorki.

Mateusz Nowak przyniesie zaproszenia na „Żertwę”, monodram, który po południu zagra w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin.

W poniedziałek ukaże się najnowsza książka Małgorzaty Szejnert. To opublikowana przez Wydawnictwo Znak „Wyspa węży”. „Porządkując stare listy, Małgorzata Szejnert trafia na rodzinną zagadkę – czytamy w zapowiedzi. – W maju 1943 roku wuj Ignacy Raczkowski został pochowany na cmentarzu w Rothesay na wyspie Bute. Dlaczego w domu o tym nie mówiono?”. „Wyspę węży” będziemy mieć w prezencie dla słuchaczy „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej”.

Na zdjęciu: Jan Pamuła „Układ wieloelementowy”, 1981, akryl, płótno z kolekcji prywatnej S. Zdjęcie z wystawy „OBRAZ-OBIEKT” w Galerii 72 w Chełmie, fot. Grażyna Lutosławska

Exit mobile version