Birmingham: złoto i rekord świata polskiej sztafety!

birm

Polacy najszybsi na świecie! Polska sztafeta 4×400 metrów mężczyzn zdobyła złoty medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata. Polacy pokonali nawet faworyzowanych Amerykanów, a wynikiem 3 minuty, 1 sekunda i 77 setnych – ustanowili halowy rekord świata.

Ostatni dzień halowych mistrzostw świata w Birmingham jest znakomity dla Polaków. Przed złotą – męską sztafetą, srebrny medal zdobył panie – także w sztafecie  4 x 400 metrów. Biało-czerwone co prawda były na mecie trzecie, a drugie na metę wpadły Jamajki, tyle że zostały zdyskwalifikowane. A Polki ustanowiły w tym biegu nowy halowy rekord kraju. Zwyciężyły Amerykanki.

Wcześniej wicemistrzem świata w biegu na 1500 metrów został Marcin Lewandowski. A wczoraj bieg na 800 metrów wygrał Adam Kszczot.

Mamy więc 4 medale, w tym dwa złote i dwa srebrne – w klasyfikacji medalowej Polska jest na trzecim miejscu. O medale halowych mistrzostw świata walczą jeszcze tyczkarze, w tym Polak – Piotr Lisek, który teraz jest trzeci – i już ma pewny brązowy medal.