Pszczółka przegrała z Ostrovią, teraz zagra z Polkowicami

ostrovia

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wyjazdową porażką z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 78:88 zakończyły rundę zasadniczą ekstraklasy.

Lublinianki po przegranej pierwszej kwarcie 19:26, w drugiej odrobiły straty, jednak do przerwy minimalnie przegrywały 41:44. Przed ostatnią odsłoną akademiczki meczu traciły do rywalek tylko 2 pkt, ale na początku ostatniej kwarty Ostrovia powiększyła przewagę i zapewniła sobie zwycięstwo.

Najwięcej punktów dla Pszczółki : Ugoka 27, Butulija 17 i Fitzgerald 16.

Wynik spotkania nie miał znaczenia dla lubelskiego zespołu, który już wcześniej zapewnił sobie szóstą lokatę po rundzie zasadniczej.

W ćwierćfinale play-off akademiczki zagrają z drużyną CCC Polkowice, która po rundzie zasadniczej uplasowała się na 3. pozycji. Pierwsze mecze Pszczółka rozegra na wyjeździe 3 i 4 kwietnia.