W Lublinie powstała Muzyczna Droga Krzyżowa

krzyzowa

14 rozważań i 13 autorskich kompozycji, wykonanych przez zakonników i ich przyjaciół, to wyjątkowa Droga Krzyżowa stworzona w klasztorze braci mniejszych kapucynów na lubelskiej Poczekajce. Zawierająca ją płyta powstała w Studiu Muzycznym Radia Lublin.

Można ją będzie usłyszeć w całości 30 marca, po godzinie 19.00 na antenie Polskiego Radia Lublin.

– Cała historia rozpoczęła się w zeszłym roku. Co roku jako Wyższego Seminarium Duchowne Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Lublinie organizujemy na Poczekajce Drogę Krzyżową. Jeden z braci napisał na nią rozważania. Kiedy je czytałem, zacząłem pisać do nich piosenki. Widziałem, że prowadził mnie w tym Pan Bóg, bo jestem tylko muzykiem praktykiem, wiec gdy zebrała się ekipa, która potrafiła nazywać akordy, zaczęło powstawać coś dobrego – opowiada kapucyn, brat Krzysztof Fabich.

– W nagraniu brała udział schola dziecięca, studenci, ludzie pracujący, bracia kapucyni, siostra zakonna. To projekt jednoczący dużą grupę osób wokół Jezusa Chrystusa, który jest cierpiący. Droga Krzyżowa nigdy nie kończy się śmiercią Jezusa, tylko zawsze kończy się Zmartwychwstaniem – dodaje.  

– Brat dał nam akordy, ale mieliśmy wolną rękę do tworzenia, do improwizacji – mówi Iwona Piskorska, grająca na altówce. – Udział w nagraniu dał nam dużo. Zobaczyłam, że tworzymy wspólnotę, razem się modlimy. I to jest budujące. Wspieramy się w trudach i tworzymy wspólnie coś pięknego.

– Mogłam pracować ze wspaniałymi ludźmi, czerpać od nich inspiracje. Ale przede wszystkim udział w tym projekcie dał mi – z duchowej strony – głębię poznania i przejścia przez Drogę Krzyżową. Piosenki, które śpiewałam, towarzyszą mi często w sercu, szczególnie w ważnych chwilach. Odnoszą się one bardzo do tego, co przeżyłam w moim życiu – stwierdza Aleksandra Zakrzewska.

Płytę można otrzymać w klasztorze braci mniejszych kapucynów przy al. Kraśnickiej 76 w Lublinie. 

KosI / opr. ToMa

Fot. freeimages.com

Exit mobile version