Innowacyjne szkoły docenione

innowacyjna

W Lublinie po raz 6. wręczono statuetki Lidera Innowacji. Konkurs, w którym do tej pory udział wzięło 191 placówek z całego regionu, organizuje Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Podczas dzisiejszej uroczystej gali przyznano tytuły lidera innowacji w kategoriach: „szkoła”, „inicjatywa”, „dyrektor”, „nauczyciel”, „biblioteka” oraz „uczeń”.

Jaka powinna być „szkoła innowacji” wyjaśnia kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Teresa Bogacka. – To nowoczesna placówka, która stosuje w procesie kształcenia nowatorskie metody. To też szkoła przedsiębiorcza

Dyrektorem – Liderem Innowacji została dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, Anna Antyga. – Staramy się być szkołą otwartą i nowoczesną – mówi laureatka. – Możemy się poszczycić się rozwiniętą współpracą międzynarodową, projektami związanymi z kulturą, przedsiębiorczością i edukacją. Jeździmy, zwiedzamy całą Europę.

Szkołą – Liderem Innowacji zostało II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie, nauczycielem – Bożena Jarmuł z Zespołu Szkół Energetycznych w Lublinie, a uczniem – Przemysław Podleśny z 2 LO w Lubartowie. Tytuł innowacyjnej biblioteki trafił do Zespołu Szkół nr 1 imienia Władysława Grabskiego w Lublinie. Doceniono też inicjatywę  Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce, które zorganizowało turnieju Matcrafta.

Celem projektu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja oraz kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

PaSe / opr. ToMa

Fot. pixabay.com

Exit mobile version