MKS Perła Lublin 20. raz mistrzem Polski

002 1171

Piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniły sobie tytuł mistrza Polski. Nasze szczypiornistki wygrały na wyjeździe z GTPR Gdynia 26:17 i mają 13 punktów przewagi nad Zagłębiem Lubin, które pokonało KRAM Start Elbląg 24:22.

Do przerwy lublinianki prowadziły 12:9. Na początku drugiej połowy rywalki zbliżyły się na jedną bramkę, ale potem dominowała już drużyna MKS-u. Najwięcej bramek zdobyły: Drabik 5 oraz Gęga, Nocuń Rola i Stasiak po 4. To 20. tytuł w historii drużyny z Lublina.

– O naszym sukcesie zadecydowała gra zespołowa – uważa Kinga Achruk. – Stanowimy silny kolektyw.

Lubelski zespół, któremu do rozegrania pozostało jeszcze 5 meczów (w tym zaległy z Energą AZS-em Koszalin) w kolejnym spotkaniu zmierzy się w Elblągu ze Startem.