Złote MHz Radia Lublin wręczone po raz pierwszy

pm gala011 5

2018-04-19T20:00:11:04 , Fot. Piotr Michalski Gala III Festiwal Reporta¿u w Lublinie .

W nowo nazwanym studiu Polskiego Radia Lublin im. Budki Suflera po raz pierwszy rozdano statuetki Złotych MHz Radia Lublin.

– To forma wyróżnienia tych, którzy z nami są na co dzień – wyjaśnia prezes Polskiego Radia Lublin, Mariusz Deckert. – To nagroda, która wyróżnia naszych przyjaciół – swoisty radiowy Nobel. Stąd też jej nazwa. Bo ona z jednej strony oznacza megahertz, co związane jest z naszą częstotliwością, ale jako „megahearts” kojarzy się w wielkimi sercami. To nagroda dla ludzi, którzy mają wielkie serce i są z ducha radiowcami.

W kategorii „osoba” wręczono 4 statuetki. Trafiły one do: Krzysztofa Cugowskiego, Romualda Lipki, Tomasza Zeliszewskiego i Mieczysława Jureckiego za kilka dekad współtworzenia marki Radia Lublin i Studia Radia Lublin, od dzisiaj Studia im. Budki Suflera.

W kategorii „instytucja” przyznano dwie statuetki. Pierwsza z nich trafiła do Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. za objęcie mecenatem finansowym i wizerunkowym cyklu koncertów „Nie tylko rock’n’roll”, co umożliwiło Radiu zorganizowanie w ubiegłym roku około 50 cotygodniowych koncertów.

– To dla nas ogromny zaszczyt – mówi prezes zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.,  Jacek Janiszek. – Radio Lublin jest przyjacielem Grupy Azoty Puławy. Od dwóch lat blisko z nami współpracuje. Obiektywnie przekazuje wszystkie informacje. Jest radiem misyjnym i to bardzo sobie cenimy. Otrzymanie tej nagrody jest czymś wyjątkowym, co bardzo długo pozostanie w mojej pamięci.

Druga statuetka Złotego MHz Radia Lublin 2018 w kategorii „instytucja” trafiła do Perły Browarów Lubelskich S.A. za finansowe wsparcie cyklu koncertów „Nie tylko rock’n’roll” oraz trzech kolejnych edycji Festiwalu Reportażu w Lublinie.

Ostatnią statuetkę Złoty MHz Radia Lublin 2018 otrzymali wykonawcy koncertu 007 Bond Symfonicznie. To on zyskał najwięcej głosów w Plebiscycie na Najlepszy Koncert w Radiu Lublin w roku 2017.

W uroczystości wzięła udział między innymi przewodnicząca Komisji Kultury i Środków Przekazu Sejmu RP, poseł Elżbieta Kruk.

MaTo / MK / opr. ToMa

CZYTAJ TAKŻE: Studio Radia Lublin otrzymało imię Budki Suflera

Fot. Piotr Michalski

Exit mobile version