Jak majówka to Kozłówka

00 4

Jak majówka to Kozłówka – po takim hasłem w parku Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza turystów na niespotykane w tym miejscu na co dzień atrakcje. Oprócz zwiedzania rezydencji można posmakować potraw gotowanych w prawdziwych wojskowych kuchniach czy posłuchać muzyki akordeonowej.

– Nasi goście najpierw zwiedzają muzeum i ekspozycje, a później przychodzą na łączkę pod bażantalnię – piknikując, grillując. Jest mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi, singli i par, są pokazy strażackie, policyjne, wojsko i pogotowie. Są akordeoniści, jest dużo wspaniałego jedzenia, dmuchane zamki, można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy – mówi Adam Kościańczuk z Muzeum Zamoyskich.

– Przyjeżdżają do nas jednostki z całej gminy Kamionka, będą cieli wrak, wydobywali poszkodowanego, przejeżdża karetka, która go opatrzy – opowiada Jacek Bednarski, Stowarzyszenie Sąsiedzi. – Punktem kulminacyjnym 3 maja będzie 100 akordeonów na 100-lecie Niepodległej. Chcemy też pokazać perełki akordeonowe, by przybliżyć ludziom ten instrument.

Kuchnia lubartowska

– Kulinarne manewry powiatu lubartowskiego mają na celu wypromować potrawy serwowane prosto z wojskowych kuchni polowych. Mamy grochówkę i pierogi, chcemy też pokazać jak można je przygotować –  wyjaśnia Mikołaj Lazur, fundacja Laboratorium Turystyki. – Od samego rana gotujemy na miejscu grochówkę, każdy może podpatrzeć nasze sekretne sposoby na jej przygotowanie.

Atrakcje dla dzieci

– Tutaj zawsze jest pięknie. Jesteśmy z dwójką dzieci, więc atrakcje się przydadzą. Cieszymy się, że jest wiele rzeczy, które dzieciaki mogą robić  – mówią zwiedzający. – Przyjechaliśmy tutaj pierwszy raz. Korzystając z pięknej pogody przyjechaliśmy aż z Białej Podlaskiej. Atrakcje są nie tylko w samym muzeum, ale są też atrakcje dla dzieci.

Jutro (03.05) majówkowych atrakcji w Muzeum Zamoyskich ciąg dalszy. Od godziny 10.00 oprócz atrakcji piknikowych, III Ogólnopolski Zlot Akordeonistów i pokaz sprzętu wojskowego. Cały czas można zwiedzać rezydencję Zamoyskich i wystawę poświęconą zegarom słonecznym.

JPie

Fot. archiwum

Exit mobile version