Mistrzostwa Europy: Wiktor Lampart trzeci

wszu9345

Żużlowiec Speed Car Motoru Lublin Wiktor Lampart awansował do finału indywidualnych mistrzostw Europy juniorów. W turnieju półfinałowym w Równem z dorobkiem 12 punktów zajął 3 miejsce.

Nie powiodło się zagranicznym zawodnikom lubelskiego klubu, którzy startowali w sobotę (19.05) w eliminacjach przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Robert Lambert w Slangerup zajął 4 miejsce z dorobkiem 10 punktów. Do miejsca w czołowej trójce, która awansowała zabrakło mu jednego punktu. Z kolei Andreas Jonssson na turnieju w Lonigo takze zdobył 10 punktów i dało mu to 6 lokatę.

Dziś (20.05) żużlowcy Speed Car Motoru Lublin w meczu I ligi zmierzą się z Arge Speedway Wandą Kraków. Początek zawodów na torze przy Alejach Zygmuntowskich o godzinie 19.30.