Dzień otwartych drzwi trwa w Państwowym Muzeum na Majdanku. Z tej okazji przygotowano specjalną ofertę, na co dzień niedostępną dla zwiedzających.
Będzie można poznać techniki oraz metody konserwatorskie eksponatów. W baraku nr 62 kustosz opowie o kulisach powstawania ekspozycji „Więźniowie Majdanka”.
– Majdanek to wyjątkowe miejsce na mapie Lublina i Polski, które nie pozwala zapomnieć o historii – mówi Beata Siwek-Ciupak z Państwowego Muzeum na Majdanku.
– To miejsce, które pobudza wyobraźnie – przyznaje przewodnik Jerzy Frąk, który dziś występuje w roli zwiedzającego. – Jeżeli uświadomimy sobie, że Lublin przed wojna miał 120 tysięcy mieszkańców, a ten obóz był obliczony na 150 tys. osób, to naprawdę daje dużo do myślenia.
Zwiedzający poznają historię niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, poprzez losy konkretnych osób, ofiar niemieckiej polityki prześladowań i eksterminacji. Podczas wydarzanie pierwszy raz zostanie zaprezentowany także pamiętnik nastolatki więzionej na Majdanku, Jadwigi Ankiewicz, jedyny taki powstały w tym niemieckim obozie koncentracyjnym.
Ta witryna wykorzystuje cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności. Rozumiem