Podnoszenie ciężarów: 12 medali zawodników z regionu

gruszecki 1

Dwanaście medali zdobyli zawodnicy z regionu w rozegranych w Zamościu mistrzostwach Polski LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 15 i 17.

W młodszej kategorii wiekowej rywalizację w wadze do 77kg wygrał Marcin Szlachta z LKS-u Znicz Biłgoraj.

Srebro w wadze powyżej 85kg wywalczył jego klubowy kolega, Cezary Portka. Z kolei brązowe medale przypadły: Szymonowi Gruszeckiemu z Wisły Puławy (na zdj.) w kat. 62kg, Patrykowi Staniszewskiemu (Wisła Puławy) w kat. 69kg i Kacperowi Grabowskiemu z Olimpijczyka Łuków w kat. 85kg.

W gronie siedemnastolatków złote krążki zdobyli: Michał Kościuk z Unii Hrubieszów w kat. do 77kg, Szymon Trytek z Agrosu Zamość w wadze do 94kg,  Maciej Cios ze Znicza Biłgoraj w kat. do 105 kg.

Srebrne medale powędrowały do Jana Boruckiego (Wisła Puławy) – kat. 94kg, Jakuba Dziewiczkiewicza (Unia Hrubieszów) – kat.105kg,  i Dominika Jońca (Agros Zamość) – kat. +105kg. Grono medalistów uzupełnia trzeci w wadze do 62kg Jakub Trytek z Agrosu Zamość.

Wcześniej w Zamościu rywalizowały dziewczęta. Reprezentantki regionu wywalczyły osiem medali. Te z najcenniejszego kruszcu w rywalizacji siedemnastolatek przypadły Agnieszce Rak z LKS-u Znicz Biłgoraj w kategorii do 90kg oraz Natalii Focie z Wisły Puławy w kategorii powyżej 90kg.

W klasyfikacji województw lubelskie okazało się najlepsze, a w gronie klubów na trzecim stopniu podium znalazł się Znicz Biłgoraj.