Walczyli, ale przegrali. Piłkarze Azotów minimalnie gorsi od Vive Kielce

azo 13

Piłkarze ręczni Azotów Puławy przegrali w Kielcach z PGE Vive 34:35 w rewanżowym meczu półfinałowym o mistrzostwo Polski. Po wygranej w pierwszym spotkaniu w Puławach aż 37:27 zdecydowanym faworytem byli obrońcy tytułu. Tymczasem puławianie zaprezentowali się znacznie lepiej niż cztery dni temu i wykorzystując pewne rozkojarzenie Vive podjęli walkę z utytułowanym rywalem.

Do przerwy prowadzili 18:15, a w drugiej części przez wiele minut utrzymywali przewagę, która wynosiła nawet 5 bramek. Vive odrobiło straty dopiero w końcówce i wyszło na prowadzenie dopiero w 56 minucie.

Najwięcej bramek dla Azotów zdobyli: Podsiadło – 7 oraz Gumiński i Kowalczyk – po 6.

W meczu o brązowy medal puławianie zmierzą się z Gwardią Opole. Pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe 29 maja.