„Tadeusz Mysłowski. Studio/Pracownia” to wystawa, którą można oglądać do końca lipca w Muzeum Lubelskim. W „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej ” oprowadzi po niej Tadeusz Mysłowski (na zdj.).
O tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach, o Feliksie Nowowiejskim i o koncercie organowym, który odbędzie się 10 czerwca o 16.00 w kościele pod wezwaniem Bogurodzicy Maryi na warszawskim Bemowie na instrumencie, który został gruntownie przebudowany – o tym i nie tylko opowie Jerzy Kukla, organista i organmistrz, a także organizator życia muzycznego.
Agnieszka Kuśnierz zaprosi na wystawę do Galerii Witryna. Swoje prace pokaże Jacek Kośmiński, jeden z ostatnich uczniów Jerzego Gnatowskiego- mistrza pejzażu.
Agnieszka Chwiałkowska i Marta Ryczkowska zaproszę na niedzielną akcję rodzinną – „Szukam – dzielę się”. Piszą: „Wspólnie z fundacją DKMS, Fundacją „Spełnionych Marzeń”, Teatrem Czytelni Dramatu oraz grupą rolkarską ŁOMS zapraszamy na rodzinne wydarzenie. Będzie ono połączone z akcją poszukiwania dawców szpiku, którą zainicjowała historia małego Filipa, potrzebującego przeszczepu. Zapraszamy na twórcze warsztaty, gry rodzinne uczące empatii i współpracy, czy lekcje jazdy na rolkach dla dzieci, młodzieży i starszych ochotników. Podczas akcji będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Udział w warsztatach jest bezpłatny, udział w spektaklu – cegiełka od 20 zł, która zostanie przekazana na leczenie Filipa.
W programie: 15.00-19.00 – warsztaty Karuzeli Sztuki, Plac przed Centrum Kultury, 15.00-19.00- warsztaty prowadzone przez grupę rolkarską ŁOMS, Plac przed Centrum Kultury, 16:00 – Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek, Teatr Czytelni Dramatu, reż. Daniel Adamczyk, Sala Czarna.
„Dotknij tego, co widzę”, to cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących fotografii sensorycznej. „Do udziału w projekcie zapraszamy osoby niewidome – młodzież i dorosłych, którzy chcą spróbować własnoręcznie wykonać zdjęcia oraz poznać ciekawe sposoby pracy w tej technice. Działanie skierowane jest także do studentów i pasjonatów fotografii – dla nich będzie to okazja do przekazania swoich doświadczeń osobom niewidomym. Wydarzenie opiera się na współdziałaniu uczestników a także rozwijaniu umiejętności tworzenia zdjęć przez osoby niewidzące, w tym także w przestrzeni miejskiej.” – piszą organizatorzy. Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się 18 czerwca 2018 w Galerii Labirynt w Lublinie. Zaprosi na nie Agata Sztorc.
Wydawnictwo MG opublikowało niedawno „Żarcik i inne (bardzo różne) opowiadania” Antoniego Czechowa. Zajrzymy do tego tomu w programie, będziemy mieć też egzemplarze w prezencie.
Tuż po godzinie 7.00 zaprasza Grażyna Lutosławska.
Fot. Grażyna Lutosławska