Minimalna porażka Budowlanych Lublin

budd

Rugbiści Budowlanych Lublin po raz drugi w tym sezonie minimalnie przegrali w meczu ekstraligi z Pogonią Siedlce. Tym razem na własnym boisku ulegli tej drużynie 13:15.

Lubelski zespół w pierwszej połowie po dwóch rzutach karnych prowadził 6:3, ale goście umiejętnie kontrowali i wykonali dwa przyłożenia. Do przerwy Budowlani przegrywali 6:15. Mimo upału, w drugiej połowie toczyła się bardzo zacięta walka. Lubelska drużyna uzyskała kolejne punkty po karnym przyłożeniu. Potrafiła się wybronić grając nawet w podwójnym osłabieniu, jednak nie zdołała już wyjść na prowadzenie.

Punkty dla gospodarzy zdobyli: Jakub Bobruk – 7 i Piotr Skałecki – 6.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn na wyjeździe Budowlani ulegli Pogoni 17:22.

Siedlecka drużyna pozostaje bez porażki na czele tabeli tej grupy. Lubelski zespół z trzema zwycięstwami i trzema porażkami jest na trzeciej pozycji.