Sukcesy zapaśników z Lubelszczyzny

zapasy kobiet

Bardzo udane dla reprezentantów naszego regionu były mistrzostwa Polski w zapasach juniorek i juniorów w stylu wolnym, które odbyły się we Włodawie.

W rywalizacji juniorek zapaśniczki z naszego regionu zdobyły aż 10 medali – 1 złoty, 4 srebrne i 5 brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęła Renata Nieściur z Suplesu Kraśnik w kategorii do 53 kg.

Srebrny medal w tej samej wadze wywalczyła jej koleżanka klubowa Klaudia Polak. Krążki tego samego koloru zdobyły: Patrycja Dudek z Cementu Gryfa Chełm do 62 kg, Oktawia Skraińska z Sokoła Lublin do 65 kg oraz Magdalena Radom z Agrosu Zamość w kategorii do 76 kg.

Ponadto po brązowe medale w swoich wagach sięgnęły:Aleksandra Łysomirska i Marlena Kister z Cementu, Patrycja Gil z Suplesu, Martyna Gryczka z Armat Stoczek Łukowski oraz Agata Zygmunt z Judo Legion Zamość.

W mistrzostwach juniorów zapaśnicy z naszego regionu wywalczyli 8 medali – 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Złote krążki zdobyli zawodnicy Suplesu Kraśnik: Karol Czegus  w wadze do 61 kg i Jakub Szymula do 79 kg, a srebrne Michał Biskupski z Cementu w kategorii do 61 kg i Ernest Dorosz z Zapasów Włodawa do 74 kg.

Ponadto brązowe medale wywalczyli w swoich wagach: Ernest Kopeć i Kamil Sykuła z LMKS-u Krasnystaw, Dawid Błaszkiewicz z Zapasów Włodawa  i Karol Konig z Sorgi  Zamość.