22.07.2018 „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa”

niedziela 5

Dzienniki stają się przebojami wydawniczymi. Publikują nie tylko pisarze. Jakie są powody decyzji o prowadzeniu dziennika? Jaką mogą odegrać rolę? Jakie były najsławniejsze dzienniki w historii polskiej literatury? Kto prowadził dziennik z myślą o jego publikacji? Dlaczego warto prowadzić dziennik? Na te m.in. pytania odpowiadali w Teatrze Starym w Lublinie prof. Jerzy Jarzębski i prof. Paweł Rodak. Przypomnimy obszerne fragmenty tego spotkania.

Lubelska malarka Krystyna Głowniak otworzyła kilka dni temu wystawę swoich obrazów w Pałacu Sztuki w Krakowie. Opowie o tym w „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej”.

Rozpoczynający się za kilka dni Carnaval Sztukmistrzów zapowie jego dyrektor, Rafał Sadownik.

Zaprosimy do Muzeum Wsi Lubelskiej. W lubelskim skansenie w niedzielę na pola wyjdą żniwiarze z kosami i sierpami, aby pokazać tradycyjne prace związane ze zbiorem plonów. Regina Kamińska z Trawnik przypomni trawnickiego prześniaka, który najlepiej smakował podczas żniw.

A w prezencie dla słuchaczy będą książki na lato, m.in. opublikowana właśnie przez wydawnictwo Znak „Epicka kronika pielgrzymstwa polskiego na antypodach” – jak pisze Artur Domosławski o książce „Za horyzontem. Polaków latynoamerykańskie przygody”, którą napisał Tomasz Pindel. Będą też: „Strażniczka miodu” Cristiny Caboni i „Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki, a niegrzeczne tam, gdzie chcą” Elie Grimes od wydawnictwa Muza, „Fatalne jaja/Diaboliada” „Prawo i dama” Wilkie Collins i „Życie Mrówek” Maurice Maeterlinck’a od wydawnictwa MG.

Po 7.00 zaprasza Grażyna Lutosławska.

Fot. Grażyna Lutosławska

Exit mobile version