Cztery medale dla reprezentantów Lubelszczyzny pierwszego dnia mistrzostw lekkoatletycznych

fajek

Cztery medale zdobyli zawodnicy z klubów z naszego województwa w pierwszym dniu lekkoatletycznych MP rozgrywanych w Lublinie.

Złoty w biegu na 100 m wywalczył Dominik Kopeć z Agrosu Zamość. – To mój pierwszy indywidualny złoty medal na mistrzostwach Polski seniorów. Poprawiłem rekord życiowy 10.26, więc każda życiówka cieszy.

Srebro w rzucie młotem zdobył Paweł Fajdek także z Agrosu z wynikiem 80 m 14 cm, który minimalnie przegrał z Wojciechem Nowickim. – Jestem niezadowolony z tego startu, więc ja będę narzekać, ale kibice nie mogą narzekać, bo dwa wyniki powyżej 80 metrów to kawał dobrej roboty. Wojtek był lepszy o 12 centymetrów, potwierdził, że jest w dobrej formie.

Brąz w tej samej konkurencji przypadł kolejnemu zawodnikowi zamojskiego klubu Arkadiuszowi Rogowskiemu.

Ponadto w chodzie na 5 km brąz wywalczyła Joanna Bemowska z AZS-u UMCS-u Lublin.