Drugi dzień mistrzostw lekkoatletycznych pełen emocji, ale bez medali dla lublinian

pm la sob017 1

2018-07-21T17:21:51:53 , Fot. Piotr Michalski Mistrzostwa Polski w lekka atletyka .

W drugim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski rozgrywanych w Lublinie reprezentanci naszego regionu nie zdobyli medalu. W rzucie dyskiem Damian Kamiński zajął 6. miejsce, a Olgierd Stański 8. Obaj reprezentują barwy AZS-u UMCS-u Lublin. Wygrał z najlepszym w tym sezonie wynikiem 65m 78 cm Piotr Małachowski.

W biegu na 400 m przez płotki Michał Jabrzyński z AZS-u UMCS-u zajął 8-me miejsce. W ciekawie zapowiadającym się biegu na 400 m kobiet wygrała Małgorzata Hołub-Kowalik z rekordem życiowym 51,18 sek. – To lepszy bieg niż sobie założyłam. Liczyłam na rekord życiowy, który od dwóch lat się nie zmieniał. Wiedziałam, że stawka jest bardzo mocna. Od początku do końca starałam się biec swoim rytmem, troszkę przestraszyłam się na końcu bo nie wiedziałam gdzie jest Justyna, wiedziałam że gdzieś zaraz wyskoczy.

Druga na mecie Justyna Święty-Ersetic była wolniejsza o 8 setnych sekundy. W biegu panów na 400 metrów triumfował Karol Zalewski w czasie 45,53 sek.

Jutro trzeci dzień zawodów.  Początek rywalizacji o godz. 13.00.

AR

Drugi dzień Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w Lublinie, 21.07.2018, fot. Piotr Michalski