Fantastyczna wspinaczka Rudzińskiej. Lublinianka z rekordem i zwycięstwem we Francji

rudzinska 10

Aleksandra Rudzińska (na zdj.) z Klubu Wspinaczkowego Kotłownia Lublin wygrała zawody Pucharu Świata we francuskim Chamonix. Startująca w konkurencji wspinanie na czas zawodniczka w finale pokonała Rosjankę Annę Cyganową.

Wcześniej, w biegu eliminacyjnym poprawiła własny rekord Polski osiągając 7,6 sekundy.

12. miejsce we Francji zajęła inna lublinianka, Patrycja Chudziak z Pol-Inovexu Skarpy Lublin. Z kolei na 5. i 7. miejscu sklasyfikowano zawodniczki z Tarnowa: Aleksandrę Kałucką i Annę Brożek.

Aleksandra Rudzińska jest wielokrotną mistrzynią Polski, ma na swoim koncie także medale mistrzostw świata i Europy.