Lubelscy żużlowcy nie pojadą w finale mistrzostw Polski

mistrzostw

Żadnemu z żużlowców Speed Car Motoru Lublin nie udało się wywalczyć kwalifikacji do finału indywidualnych mistrzostw Polski. W półfinale rozegranym na torze w Gnieźnie Dawid Lampart był 12., Daniel Jeleniewski 13., a Oskar Bober 14. Nieco lepiej w Częstochowie radził sobie Wiktor Lampart plasując się na dziewiątej pozycji, ale i to nie wystarczyło do awansu.

Zawody finałowe odbędą się 4 sierpnia w Lesznie.

Z kolei inny lubelski żużlowiec Emil Peroń awansował do finału Indywidualnego Pucharu Europy Juniorów, który odbędzie się 11 sierpnia w fińskim Varkaus. Podczas zawodów półfinałowych rozegranych w czeskich Pardubicach reprezentant Motoru zajął szóste miejsce, w pięciu startach gromadząc 10 punktów. Wygrał Ukrainiec Marko Lewiszyn przed Łotyszem Olegiem Michaiłowem i reprezentantem gospodarzy Petrem Chlupacem.