Mistrzostwa Polski: pierwszy medal dla lubelskiej zawodniczki

pm stadion022

2017-10-18 , Fot. Piotr Michalski Otwarcie Stadion Lekkoatletyczny w Lublin .

Joanna Bemowska zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które rozpoczęły się na stadionie przy al. Piłsudskiego w Lublinie. Zawodniczka AZS-u UMCS-u zajęła trzecie miejsce w chodzie na 5 kilometrów i nie ukrywała zadowolenia. – Każdy medal to powód do radości. Szczególnie, że jestem w ciężkim treningu pod 50 kilometrów, ponieważ startuję na tym dystansie na mistrzostwach Europy w Berlinie. To już za dwa tygodnie, dlatego ten start był brany troszeczkę treningowo. Nie było czasu, żeby przygotować się pod te zawody. Jest to duża różnica w prędkościach – opowiada Radiu Lublin.

Zmagania w chodzie sportowym zainaugurowały mistrzostwa, które po 34 latach znów odbywają się w Lublinie. W rywalizacji mężczyzn na 10 kilometrów Rafał Fedaczyński – także z AZS-u UMCS-u – zajął piąte miejsce.

Pozostałe dzisiejsze konkurencje rozpoczną się po południu. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godzinę 17.00. Zainteresowanie mistrzostwami jest duże. Bilety na zawody już zostały sprzedane.