Śmietanka z rekordem, a Kszczot zadowolony ze startu

kszcozt

Justyna Śmietanka z rekordem życiowym 4 m 50 cm wygrała skok o tyczce pierwszą konkurencje drugiego dnia (22.07) lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które trwają w Lublinie. Konkurs miał odbyć się już w piątek ale został przełożony ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Pozostałe konkurencję rozpoczną się po 16.00. Między innymi po południu wystartuje wczorajszy złoty medalista w biegu na 100 metrów Dominik Kopeć z Agrosu Zamość. – Jeszcze mam eliminacje 200 metrów i chciałbym poprawić rekord życiowy. Faworytem jest Karol Zalewski, ale może uda się wywalczyć medal.

CZYTAJ: Cztery medale dla reprezentantów Lubelszczyzny pierwszego dnia mistrzostw lekkoatletycznych

Eliminacje 200 metrów zaplanowano na 17.40. Gwiazdy polskiej lekkiej atletyki chwalą sobie lubelskie zawody. Adam Kszczot (na zdjęciu) był bardzo zadowolony po swoim starcie na 1500 metrów. – Bardzo dobrze, fajna atmosfera, mały i kameralny stadion, ale pełna trybuna. Kibice świetni, dopingujący – a to ważne, bo słyszymy to w czasie biegu. Stadion jest w świetnym miejscu położony – wokół jest zieleń, a to bliskie mojemu sercu.

Więcej o mistrzostwach będziemy mówili w „Radiowym studiu sportowym” na antenie Radia Lublin, które dziś będziemy prowadzili ze stadionu przy alei Piłsudskiego.