Świetny występ lubelskich żużlowców

zuzlowcy 25

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin wspólnie z gospodarzami – miejscową Stalą – okazali się najlepsi w rozegranej w Gorzowie VII rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Obie ekipy zgromadziły po 23 pkt. Na kolejnych pozycjach uplasowały się drużyny Wybrzeża Gdańsk i Startu Gniezno, które zdobyły po 19 pkt. Dla Motoru 12 pkt wywalczył Wiktor Lampart, który wygrał wszystkie swoje wyścigi. Emil Peroń zdobył 7 pkt, a Oskar Bober 4. Ten ostatni w pierwszym starcie miał defekt, a w trzecim został wykluczony za przekroczenie czasu 2 minut.

W środę lubelskich juniorów czeka kolejny turniej półfinałowy. W Lesznie nasi młodzi żużlowcy będą rywalizować z miejscową Fogo Unią, Wybrzeżem Gdańsk, GKM –em Grudziądz, Unią Tarnów, Lokomotivem Daugavpils i Startem Gniezno. Początek zawodów o godzinie 16.00.

Tymczasem Polski Związek Motorowy potwierdził, że wychowanek lubelskiej szkółki Kacper Gosik, zdał egzamin na licencję żużlową.