Żużlowcy Motoru Lublin z sukcesami

zuz 20

Zakontraktowany przez Speed Car Motor Lublin Robert Lambert wygrał 2. finał Tauron Speedway Euro Championship rozegrany na torze w Niemieckim Gustrow. Brytyjczyk w wyścigu finałowym wyprzedził Duńczyków Leona Madsena i Mikkela Michelsena oraz Emila Sajfutdinowa. W zawodach wystąpił też inny lubelski żużlowiec, Andreas Jonsson. Szwed ukończył rywalizację na dwunastym miejscu.

Z kolei w Rydze odbył się półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Reprezentacja Polski zdeklasowała rywali i pewnie awansowała do zawodów finałowych, które odbędą się 18 sierpnia w duńskim Outrup. Biało-czerwoni zdobyli 56 punktów aż o 18 wyprzedzając drugą reprezentację Szwecji. W zwycięstwie Polaków udział miał Wiktor Lampart ze Speed Car Motoru Lublin, który zdobył 9 punktów.