Diamentowa Liga: Paulina Guba 2. w Birmingham

guba 14

Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Paulina Guba zajęła 2. miejsce w mityngu lekkoatletycznym Diamentowej Ligi w Birmingham. Zawodniczka AZS-u UMCS-u Lublin tym razem uzyskała słabszy wynik 17 m 92 cm.  Wygrała srebrna medalistka mistrzostw kontynentu Niemka Christina Schwanitz, która uzyskała 18 m 20 cm.

8, miejsce zajęła druga z Polek Klaudia Kardasz z wynikiem 16 m 79 cm.

Po czterech mityngach Diamentowej Ligi w klasyfikacji  prowadzi Schwanitz, która zgromadziła 22 pkt. Guba z 14 pkt jest piąta. Najlepsze zawodniczki w klasyfikacji wystąpią w zawodach finałowych.

Ponadto w biegu na 1500 m trzecia była Sofia Ennaoi z najlepszym w tym sezonie wynikiem 4 min. 02, 06 sek. Srebrna medalistkę ME wyprzedziły jedynie reprezentująca Holandię Sifan Hassan oraz Etiopka Gudaf Tsegay. Angelika Cichocka nie ukończyła biegu.

W rzucie oszczepem Marcin Krukowski  z wynikiem 83 m 96 cm zajął 5 miejsce.

W biegu na 800 m Marcin Lewandowski był piąty, a Adam Kszczot szósty. Cztery czołowe lokaty zajęli Kenijczycy.