Konrad Czerniak bez medalu mistrzostw Europy

czerniak 12

Konrad Czerniak (na zdj.) zajął 6. miejsce w finale wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw Europy w Glasgow. Złoty medal zdobył Włoch Piero Codia z czasem 50.64 sek (rekord mistrzostw). O 0,6 sekundy pokonał Francuza Mehdiego Metellę, a o 0,78 sek. Brytyjczyka Jamesa Guya. Czerniak stracił do zwycięzcy 1,08 sek.

W ostatnim dniu zmagań pływaków, biało-czerwoni wystąpili jeszcze w dwóch finałach. Na 50 metrów stylem motylkowym 7. lokatę wywalczyła Anna Dowgiert (26.18), a zwyciężyła Szwedka Sarah Stjoestroem (25.16). Z kolei na 50 metrów stylem dowolnym 8. był Paweł Juraszek (22.14); triumfował Brytyjczyk Benjamin Proud (21.34).

Ponadto w eliminacjach wyścigu na 400 m stylem dowolnym odpadła Daniela Georges z AZS-u UMCS-u Lublin, która miała 29. czas.

Reprezentacja Polski zakończyła mistrzostwa z dwoma medalami – srebrnym Radosława Kawęckiego na 200 metrów stylem grzbietowym i brązowym sztafety 4×100 metrów stylem dowolnym.