ME w Berlinie: złoto Nowickiego i srebro Fajdka w rzucie młotem!

fajdek 11

Paweł Fajdek z Agrosu Zamość zdobył w Berlinie srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w rzucie młotem. Obrońca tytułu najlepszy rzut miał w pierwszej kolejce, w której uzyskał 78m 69 cm. Fajdek przegrał z innym reprezentantem Polski Wojciechem Nowickim, który rzucił 80m 12 cm.

Fajdek miał trzy nieudane rzuty. W piątej kolejce rzucił 78m34 cm, a w szóstej 76m02 cm.
To trzeci medal mistrzostw Europy w dorobku zawodnika Agrosu. Dwa lata temu w Amsterdamie zdobył złoto, a w 2014 roku w Zurychu srebro.

Bardzo dobrze w eliminacjach pchnięcia kulą zaprezentowała się Paulina Guba z AZS-u UMCS-u Lublin, która już w pierwszej próbie wynikiem 18m 66 cm znacznie przekroczyła wymagane minimum.

Dominik Kopeć z Agrosu odpadł w półfinale biegu na 100 metrów. W swoim biegu uzyskał czas 10,29 sekundy. To o trzy setne gorzej od jego rekordu życiowego.

Nie powiodło się Joannie Bemowskiej z AZS-u UMCS-u, która nie ukończyła chodu na 50 km.