Memoriał Kamili Skolimowskiej: Paweł Fajdek pierwszy

fajdek 8

Paweł Fajdek z Agrosu Zamość wygrał konkurs rzutu młotem w memoriale Kamili Skolimowskiej, który został rozegrany w Chorzowie. W najlepszej próbie srebrny medalista tegorocznych mistrzostw Europy uzyskał 79 metrów 44 centymetrów i tym razem wyprzedził Wojciecha Nowickiego. W rywalizacji kobiet w rzucie młotem Malwina Kopron z AZS-u UMCS-u Lublin była szósta z wynikiem 69 metrów 9 centymetrów. Wygrał Joanna Fiodorow – 74 metrów 39 centymetrów.

W pchnięciu kulą Paulina Guba z AZS-u UMCS-u zajęła drugie miejsce. Mistrzyni Europy w najlepszej próbie uzyskała 18 metrów 14 centymetrów. Jej klubowa koleżanka Karolina Kołeczek zajęła czwarte miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki z czasem 13,08 sekund, a  Damian Kamiński uplasował się na siódmym miejscu w rzucie dyskiem z wynikiem 57 metrów 64 centymetrów.

Dominik Kopeć z Agrosu Zamość zajął piątą pozycję w biegu na 100 metrów z czasem 10,39 sekund. Najszybszy na tym dystansie Amerykanin Ronnie Baker uzyskał najlepszy w tym sezonie wynik na świecie 9,87 sekund.