Włodarczyk mistrzynią Europy, Kopron czwarta

wlodarczyk 1

2018-07-22T13:17:11:71 , Fot. Piotr Michalski MP lekka atletyka .

Anita Włodarczyk czwarty raz z rzędu zdobyła złoto lekkoatletycznych mistrzostw Europy w rzucie młotem. W najlepszej próbie w Berlinie uzyskała 78,94 m. Po brązowy medal sięgnęła Joanna Fiodorow z wynikiem 74,00 m. Czwarte miejsce zajęła Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin, z wynikiem 72,20 m.

Wcześniej polska lekkoatletka Sofia Ennaoui została wicemistrzynią Europy w biegu na 1500 metrów. W Berlinie Polka uzyskała czas 4:03,08 i o 0,76 sek. przegrała z Brytyjką Laurą Muir. Trzecia była rodaczka zwyciężczyni – Laura Weightman.

Na ostatnim, 12. miejscu finałowy bieg ukończyła Angelika Cichocka, która do triumfatorki straciła 8,61 sek.

Polscy lekkoatleci zdobyli w Berlinie 12 medali – 7 złotych, 4 srebrne i brązowy. Polska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Biało-czerwoni zdobyli 12 krążków, tak jak dwa lata temu w Amsterdamie (byli wówczas pierwsi), jednak tym razem mają o jedno złoto więcej. Pierwsze miejsce zajęli Brytyjczycy.