Koniec fatalnej passy Górnika

img 1069 6

Górnikowi Łęczna udało się przełamanie czarnej serii pięciu meczów bez zwycięstwa w rozgrywkach piłkarskiej II ligi. Na własnym boisku Górnik pokonał przedostatnią w tabeli Olimpię Elbląg 2:1.

Pierwszą bramkę dla Górnika strzelił z rzutu karnego w 38 minucie Patryk Szysz, ale szybko wyrównał Anton Kolosov (42 min.). Zwycięstwo zespołowi z Łęcznej zapewnił w 58 minucie, wprowadzony z ławki, Paweł Wojciechowski.

Niespodziewanie od pierwszej minuty w bramce Górnika zagrał debiutant Patryk Rojek.  – Cieszy debiut, to spełnienie moich marzeń.

Z wygranej cieszył się także trener Górnika, Rafał Wójcik. – Po trzech porażkach graliśmy bardzo nerwowo. To zwycięstwo, uzyskane w bardzo trudnych warunkach, cieszy podwójnie. Ale na pewno chcemy w Łęcznej lepszych widowisk.

Z 15 punktami Górnik zajmuje siódme miejsce w tabeli. Lider, Olimpia Grudziądz uzbierała o 7 punktów więcej.

JK / ToMa

Na zdj.: Górnik Łęczna – Olimpia Elbląg, Łęczna, 15.09.2018, fot. Mirosław Trembecki