Politolodzy z całej Polski przybyli do Lublina

dsc 0822 3

W Lublinie rozpoczyna się  IV Ogólnopolski Kongres Politologii. O państwie i władzy w zmieniającej się rzeczywistości, dyskutować będzie ponad 700 badaczy z 85 ośrodków naukowych z kraju i ze świata. Wśród zaproszonych  gości znalazł się m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin. Myślą przewodnią kongresu  jest „Państwo w czasach zmiany”.

– To  wyjątkowa szansa spotkania w jednym miejscu tak wielu wybitnych  badaczy zagadnień politologicznych – mówi rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, prof. Stanisław Michałowski. – To, że przyjechało tak dużo zacnych badaczy związanych z politologią, stosunkami międzynarodowymi i mediami, świadczy o roli Wydziału Politologii UMCS, który obchodzi 25-lecie powstania.

– Organizacja kongresu to dla nas wyróżnienie, ale także zobowiązanie – podkreśla dziekan Wydziału Politologii UMCS, prof. Iwona Hofman. – Jesteśmy w stuleciu odzyskania niepodległości. Ten cały wiek, podczas którego Polska polegała przemianom, daje o sobie znać w programie kongresu.

Podczas konferencji towarzyszącej otwarciu kongresu, zaprezentowane zostało wydawnictwo zatytułowane  „Polska. Eseje o stuleciu”, wpisujące się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na spotkaniu obecni byli współautorzy książki – między innymi prof. Andrzej Paczkowski oraz prof. Andrzej Friszke.

IV Ogólnopolski Kongres Politologii w Lublinie potrwa do 20 września.  

SuPer

Fot. Paulina Superczyńska / NR

 

ZOBACZ ZDJĘCIA:
IV Ogólnopolski Kongres Politologii, Lublin, 18.09.2018, fot. Piotr Michalski

Exit mobile version