Dzień Drzewa odbędzie się w środę w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Tego dnia dla zwiedzających dostępne specjalne informacje związane z sylwoterapią, czyli leczeniem energią drzew. O drzewach, rosnących nie tylko w Ogrodzie Botanicznym, opowie w „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” Błażej Maciorowski. Zaprosimy też na niedzielny, ostatni w tym sezonie spacer pt. „Fakty i akty z życia mszaków, czyli trochę o puszkach, plechach, żeberkach i lekach”.
Samson stracił swą siłę, kiedy Dalila obcięła mu włosy. Kleopatra była skuteczna, bo dobierała fryzury do sytuacji. Włosy są elementem urody, ale i naszej zwierzęcej natury. Mogą być symbolem tożsamości, swobody, pożądania, ale też dyscypliny, upokorzenia i podporządkowania. Co da się z nich wyczytać? Na to pytanie w Teatrze Starym odpowiadali artystka wizualna Krystyna Piotrowska i archeolog Zdzisław Skrok. Przywołamy fragment tego wieczoru.
Premiera filmu dokumentalnego pt. „Dyrekcja” poświęconego historii osiedla mieszkaniowego wzniesionego w okresie międzywojennym w Chełmie, odbyła się w minionym tygodniu. Gościem „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” będzie autorka scenariusza i reżyserka, Grażyna Stankiewicz.
O pomyśle na rozmowy o mówieni opowie Mateusz Nowak z Dzielnicowego Domu Kultury Węglin. Do końca października trwają spotkania cyklu „Jak to się mówi?”. Zaprosimy też na kilka monodramów, które zaprezentowane zostaną w ramach wydarzenia „T1A: HISTORIA”.
Nie tylko grafikę Picassa można oglądać na kilka tygodni przed zamknięciem z powodu remontu w Muzeum na Zamku w Lublinie. Łukasz Wiącek opowie o nowym nabytku muzeum – to „Portret trumienny; Obiekt 2.09,2006” autorstwa Piotra Korola.
Tuż po godzinie 7.00 zaprasza Grażyna Lutosławska.
Fot. Grażyna Lutosławska