Fatalny start lubelskich koszykarzy

img 0214 7

Nie takiej inauguracji rozgrywek ekstraklasy oczekiwali sympatycy koszykarzy TBV Startu Lublin. W pierwszym meczu nowego sezonu Start przegrał z Legią Warszawa 67:81, chociaż po pierwszej połowie prowadził 43:32.

O przemianie stołecznej drużyny mówił jej zawodnik – Jakub Karolak: – W pierwszej połowie graliśmy trochę ospale, a Start na dużej skuteczności. Ale w szatni padło kilka ostrych słów, wzięliśmy się do roboty i trzecią kwartę wygraliśmy 25 punktami, co nie zdarza się zbyt często w koszykówce.

Krytycznie postawę całego zespołu Startu ocenił Marcin Dutkiewicz: – Trzeba się po tym pozbierać. Nie było praktycznie żadnych pozytywów.

W kolejnym meczu TBV Start zmierzy się na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno. W inauguracyjnej kolejce ta drużyna przegrała w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą 77:105.

AR

Na zdj. TBV Start Lublin – Legia Warszawa, Lublin, 07.10.2018, fot. Mirosław Trembecki