Zamość: Magdalena Karolak mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów

podnoszenie

Magdalena Karolak zdobyła złoty medal w kategorii powyżej 90 kg w rywalizacji zawodniczek do lat 20, podczas rozgrywanych w Zamościu mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców w podnoszeniu ciężarów. To pierwszy złoty medal dla Polski w tych zawodach.

Triumfatorka  uzyskała w dwuboju 239 kg (w rwaniu – 103 i w podrzucie- 136). Wyniki w dwuboju i podrzucie to także rekordy Polski  seniorek. Druga z naszych reprezentantek w tej wadze młodziutka Julia Janiak z Unii Hrubieszów była siódma z wynikiem 176 kg. W kategorii do 90 kg wśród juniorek również siódme miejsce zajęła Elżbieta Uziak.

W rywalizacji juniorów w wadze do 105 kg także siódmą lokatę wywalczył Marcin Izdebski z Orląt Łuków. Z kolei w kończącej piątkowe zmagania kategorii powyżej 105 kg Jakub Węgrzyn z Wisły Puławy zajął szóste miejsce.

Dziś zostaną rozdane cztery ostatnie komplety medali w rywalizacji młodzieżowców, czyli do lat 23. Zakończenie mistrzostw o 18.00.