Złote Kolce dla Włodarczyk i Nowickiego

34679 home wiety ersetic i kszczot liderami zlotych kolcow 2018

Specjaliści od rzutu młotem – Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki zostali laureatami Złotych Kolców. To niezwykle prestiżowy ranking lekkoatletyczny prowadzony od 1970 roku. Klasyfikacja opracowywana przez „Przegląd Sportowy” i Polski Związek Lekkiej Atletyki uwzględnia punkty przyznawane między innymi za miejsca w najważniejszych imprezach międzynarodowych i krajowych oraz za uzyskane rezultaty. W czołówce rankingu na 3. miejscu uplasowała się kulomiotka AZS-u UMCS-u Lublin – mistrzyni Europy Paulina Guba.  Na szóstej pozycji została sklasyfikowana jej klubowa koleżanka – młociarka – Malwina Kopron. Inna lekkoatletka lubelskiego klubu – biegaczka na 100 m przez płotki Karolina Kołeczek zajęła 16  miejsce.  Wśród mężczyzn wicemistrz Europy w rzucie młotem Paweł Fajdek z Agrosu Zamość uplasował się na 5. pozycji. Uroczysta gala podsumowująca sezon odbyła się w Warszawie. Wyróżnienie otrzymał także Lublin, który został „Miastem przyjaznym lekkoatletyce”.