20.11.2018 „Aktualności Radia Lublin”

sluzbazdrowiaq

O przyszłości służby zdrowia w Lubelskiem rozmawiał dziś wojewoda lubelski z sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztofem Michałkiewiczem i doradcą z gabinetu politycznego Ministerstwa Zdrowia Piotrem Kaliszewskim. W tle tego spotkania trwa protest ratowników medycznych największego szpitala klinicznego w regionie, którzy żądają podwyżek.

CZYTAJFiasko rozmów w lubelskim szpitalu

Czarny protest prowadzą także pracownicy ośrodków społecznych. Włączyli się do niego także zatrudnieni w chełmskim MOPR-ze, oraz ośrodków w Nowinach, Surhowie i Krasnymstawie. Domagają się podwyżek i zmiany warunków zatrudnienia.

CZYTAJZarabiają mniej niż podopieczni. Pracownicy socjalni protestują

Wraz z pierwszymi mrozami powraca temat zagrożeń zdrowia i życia związanych z wychłodzeniem. Są na to narażeni ludzie starsi, samotni, ale zwłaszcza bezdomni. Jak sytuacja wygląda w Zamościu – to sprawdziła nasza reporterka. 

CZYTAJMiejsca dla nikogo nie zabraknie. Wystarczy zainteresowanie, by uratować życie

Sprawdziliśmy również jak przebiega zbieranie wniosków w ramach programu „Czyste Powietrze”, jakim zainteresowaniem cieszy się program i na co zainteresowani chcą przeznaczyć dofinansowanie.

CZYTAJ„Czyste Powietrze” – program dla każdego

Byliśmy też w Puławach, gdzie IPN i saperzy przeszukują teren za puławskim „Dębem Straceń” za cmentarzem wojennym. IPN podejrzewa, że właśnie tam rozstrzeliwano żołnierzy AK i WiN w latach 1944-1949.

CZYTAJ: IPN i saperzy przeszukują teren za puławskim „Dębem Straceń”

Dowiedzieliśmy się także więcej o historii naszej Niepodległej. Dziś w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim rozpoczęła się konferencja pod hasłem „Polscy Żydzi dla Niepodległej (1918–1939)”.

CZYTAJ: Żydzi w służbie niepodległości polskiej

Program prowadziła Iwona Kosior.

Fot. archiwum

Exit mobile version