Rola mediów publicznych, kształcenie dziennikarzy, nowe media czy dialog polityczny – to tematy, które poruszano podczas drugiego i ostatniego dnia ogólnopolskiej konferencji naukowej pod hasłem „Jakie media?”. Jej organizatorem jest Katolicki Uniwersytet Lubelski.
– Jeżeli chodzi o udział dziennikarzy w dialogu politycznym, powinni być moderatorami dyskusji – mówi dr hab. Robert Szwed z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Instytutu Socjologii KUL. – Przypominanie o bezstronności i obiektywizmie pozostaje główną zasadą, którą winni kierować się dziennikarze, również w komunikacji politycznej. Nie mogą unikać trudnych pytań, ponieważ dziennikarze nie powinni być reprezentantami tej lub innej opcji lecz raczej poprzez dostarczanie informacji mówić obywatelom, w jaki sposób mogliby dokonać wyboru. Rolą dziennikarza nie jest mówienie o tym, że: „myśmy przegrali” czy „myśmy wygrali” – co możemy niestety czasem w mediach usłyszeć.
W konferencji biorą udział redaktorzy naczelni, dziennikarze i badacze mediów. Jednym z dzisiejszych (15.11.) panelistów była redaktor naczelna Polskiego Radia Lublin, Małgorzata Piasecka.
Konferencja „Jakie media?” jest częścią obchodów 10-lecia Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL.
KosI / opr. ToMa
Ogólnopolska konferencja naukowa „Jakie media?”, Katolicki Uniwersytet Lubelski, 15.11.2018, fot. Piotr Michalski
Ta witryna wykorzystuje cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności. Rozumiem