Lubelskie szczypiornistki słabsze w meczu na szczycie

perla 26

„Święta wojna” w superlidze szczypiornistek tym razem nie dla piłkarek ręcznych MKS-u Perły Lublin. Mistrzynie Polski w meczu 9. kolejki PGNiG Superligi przegrały na wyjeździe z aktualnym wicemistrzem, Zagłębiem Lubin 22:27.

Początek spotkania nie zwiastował takiego zakończenia. Po dziesięciu minutach gry i bramce Patrycji Królikowskiej lublinianki prowadziły 5:2. Rywalki szybko jednak odrobiły straty, a nawet zyskały niewielką przewagę. Perle udało się jednak ją zniwelować i po 30 minutach gry był remis 12:12.

Wyrównana gra toczyła się do 46 minuty. Wtedy był remis po 18. Od tej pory w lubelskim zespole zaczęła szwankować skuteczność, przez co gospodynie zbudowały kilkubramkową przewagę i ostatecznie zwyciężyły różnicą pięciu trafień.

Najwięcej bramek dla MKS-u zdobyły: Gęga 8 i Achruk 4.

Lubelska drużyna zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą 4 punktów do prowadzącego Zagłębia. Na dodatek „miedziowe” rozegrały o jedno spotkanie mniej.