Polskie szczypiornistki nie sprostały Serbii

polki

Nieudany początek mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet dla reprezentacji Polski. Biało-czerwone przegrały z Serbkami 26:33, mimo iż do przerwy prowadziły 14:13. Jeszcze w 37 minucie był remis po 19, ale w ciągu kolejnych dwunastu minut podopieczne trenera Leszka Krowickiego zdobyły tylko dwa gole, co skrzętnie wykorzystały rywalki, budując kilkubramkową przewagę.

W meczu wystąpiły cztery zawodniczki MKS-u Perły Lublin. Po cztery gole rzuciły Aneta Łabuda i Kinga Achruk, bez zdobyczy bramkowej spotkanie zakończyła Sylwia Matuszczyk. Polskiej bramki przez niemal 35 minut broniła Weronika Gawlik (na zdj.), która pięciokrotnie zdołała zatrzymać strzały rywalek. Szansy występu nie otrzymała natomiast Aleksandra Rosiak.

Jeszcze dziś (30.11.) wieczorem w drugim meczu naszej grupy Szwecja zagra z Danią. Te zespoły będą kolejnymi przeciwnikami naszej reprezentacji. Z Dunkami Polki zmierzą się w niedzielę, a we wtorek ze Szwedkami. Do dalszej fazy mistrzostw awansują trzy zespoły z grupy.