Solec Kujawski: medale dla lubelskich zapaśników

medals 1622902 960 720 7

Siedem medali zdobyli zapaśnicy stylu wolnego z naszego regionu w zawodach Pucharu Polski juniorów, które odbyły się w Solcu Kujawskim.

Złoto wywalczył Jakub Szymula z Suplesu Kraśnik w kategorii do 79 kilogramów. Również na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Sykuła z LMKS-u Krasnystaw w rywalizacji  do 86 kilogramów. Drugą lokatę w tej wadze zajął Ernest Dorosz z Zapasów Włodawa.

Srebrne medale wywalczyli również zawodnicy LMKS-u Krasnystaw: Miłosz Luchowski do 61 kilogramów i Adrian Bielecki do 74 kilogramów.

Z kolei brązowe krążki zdobyli: Krystian Knap z LMKS-u w kategorii do 57 kilogramów oraz Dawid Błaszkiewicz z Zapasów Włodawa do 92 kilogramów.

W Solcu Kujawskim w Pucharze Polski rywalizowały także juniorki. Brązowe medale wywalczyły:  zapaśniczki Suplesu Kraśnik – Klaudia Czyzio w wadze do 50 kilogramów i Julia Łochowska do 65 kilogramów.